Úvod > Pro rodiče > "Přípravná třída ZŠ Nádražní - velká pomoc pro děti s odkladem školní docházky"

"Přípravná třída ZŠ Nádražní - velká pomoc pro děti s odkladem školní docházky"

V současné době do naší přípravné třídy chodí 15 dětí, čímž je kapacita třídy zcela naplněna.
Většina dětí má odklad povinné školní docházky nebo jde o děti pětileté, které se již intenzivně připravují na zápis do první třídy.
Děti se vzdělávají 4 hodiny denně, tak, že část dne pracují u stolečku, část dne mají herní aktivity na koberci a poslední hodinu odcházíme ven na procházku nebo na školní hřiště.

Hlavní důraz je kladen především na jazyk a řeč, protože hodně dětí má v současné době logopedické problémy a také na správný úchop tužky.

Děti si každý den procvičují komunikaci, orientaci v prostoru a čase, barvy, matematické představy, slabikování a rozšiřují si všeobecné znalosti.

Cílem přípravné třídy je připravit děti na bezproblémový vstup do 1.třídy, tak aby se děti cítily sebejisté, samostatné a do školy se těšily.